Testování nemoci covid metodou PCR

Nemocnice Svatá Anna provádí vyšetření onemocnění covid-19 metodou PCR osobám, které jsou medicínsky indikované. K testu je nutné se objednat. Níže najdete popis jak. Naše nemocnice neprovádí preventivní PCR testy, ani antigenní testy. 

Pro koho je určen konkrétní typ testu?

Metoda PCR je v SA určena pouze ...

Zájemcům bez medicínské indikace odběry pro PCR testy neprovádíme tzn. ani samoplátcům, ani neindikovaným zájemcům žádající o test na vrub zdravotního pojištění. Naše nemocnice totiž není poskytovatelem celého PCR vyšetření, ale pouze odběrovým místem.

Jak se k vyšetření objednat?

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace PCR test 

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Pokud vám systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či lékaře, aby zadal/a eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze objednat.

Jak rezervaci zrušit

Rezervaci lze zrušit proklikem v mailu, který vám přijde po objednání na váš mail. Pokud tento mail nemáte, vyžádejte si zrušení rezervace na mailu info@svataanna.nemocnicepk.cz - do předmětu zprávy napište "Zrušení PCR testu", do těla zprávy napište vaše jméno, příjmení, rok a měsíc narození a datum a čas, na kdy jste objednán, např. "Jan Novák, 7503, 27. února, 14:30.

Jak a kam se k odběru dostavit?

Odběrové místo Nemocnice Svatá Anna je v postranní (východní) části hlavní budovy nemocnice. K místu je třeba přijít pěšky. Parkovat lze v těsné blízkosti nemocnice. 

Svata anna

Kdo hradí vyšetření?

Indikovaným pacientům hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. 

Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. 

Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. Samoplátci navíc i mailem, který uvedou při objednání. Výsledek v mailu je předáván na trojjazyčném formuláři, který je v souladu se vzorem Lékařského potvrzení o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 k doložení při překročení hranic. Soubor přijde žadateli zaheslovaný. Instrukce, jak heslo zjistit, je uvedena v těle mailu.

Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte  374 751 911. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.