Pobyt v nemocnici

K tomu, aby byla léčba efektivní a na pobyt v nemocnici převážily pozitivní vzpomínky, je vhodné seznámit se s chodem oddělení. Níže jsou základní informace. 

Osobní předměty a ošacení

K uložení šatstva a osobních předmětů slouží během pobytu v nemocnici zpravidla šatní skříň v pokojích a stolek vedle lůžka. Vybavení úložnými prostory a jejich uzamykatelnost je na každém oddělení individuální. Na podrobnosti je třeba se předem informovat. Pro větší sumy a cennosti je k dispozici nemocniční úschova. Za případnou ztrátu věcí nepřevzatých přímo do úschovy nemocnice neručí.  

Léky

Při pobytu v nemocnici předepisuje všechny léky ošetřující lékař. A to i v případě, že se jedná o léky k léčbě specifických onemocnění, které nesouvisí
s hospitalizací. O užívaných lécích je třeba při příchodu do nemocnice informovat ošetřujícího lékaře či sestru. Lékař je zařadí mezi léky, které budou podávány během nemocniční léčby. Je v zájmu zdraví pacienta, aby nepoužíval během pobytu v nemocnici léky, o nichž neví ošetřující lékař. Je nebezpečí nežádoucích účinků.

Kouření

Ve všech zdravotnických zařízení v ČR a stejně i v Nemocnici následné péče Svatá Anna platí zákaz kouření. Vztahuje se nejen na zdravotnické provozy, ale na veškeré vnitřní prostory i venkovní areál nemocnice. Zákaz se týká i používání elektronických cigaret a platí jak pro zaměstnance, tak pro pacienty, návštěvy a další osoby, které se v areálu nemocnice pohybují. Osoby porušující zákaz může kdokoli vyzvat k respektování zákonného omezení. Porušení zákazu je přestupek, za který může být kuřákovi udělena pokuta. Nikde
v areálu nemocnice se rovněž nesmí prodávat tabákové výrobky a elektronické cigarety.

Kouření je příčinou různých typů onemocnění a zpomaluje i léčbu zdravotních potíží, které s kouřením přímo nesouvisí. Doporučujeme proto kouření eliminovat i mimo nemocniční zařízení.

Režim pobytu a léčby

Režim pobytu se řídí režimem příslušného oddělení, s nímž se pacient seznamuje v den příjmu. Režim léčby určuje ošetřující lékař. Pacientovi ho sděluje pokud možno v dostatečném předstihu s ohledem na vývoj léčby a etický kodex.

Hygiena rukou

Během pobytu v nemocnici dodržujte správnou hygienu rukou.

  

pobyt v

Strava

Stravu připravuje v každém zařízení tým zkušených kuchařů ve spolupráci s odborníky na skladbu jídelníčku a s ohledem na požadavky ošetřujícího lékaře. Strava a případná dieta je důležitým faktorem v rychlosti a efektivitě léčby. V případě dotazů ke složení stravy vzneste požadavek na ošetřující personál.

Služby

V NNP Svatá Anna jsou pro pacienty i návštěvy dostupné některé služby.
K dispozici je veřejný telefonní automat v přízemí a v pokojích je možné se připojit na internet (wi-fi) zdarma. V recepci nemocnice je možné si přes den koupit nápoje, vybrané pochutiny a doplňky stravy, základní hygienické potřeby apod. Informace získáte na jednotlivých odděleních. Konzumaci potravin zakoupených v recepci a přinášených návštěvami konzultujte se zdravotní sestrou nebo ošetřujícím lékařem, aby nebyl znehodnocen postup léčby. 

Duchovní péči v naší nemocnici po předchozí dohodě  zajišťuje P.Mgr. Jaroslav Šašek. Kontakt: e-mail: jaroslav.sasek@bip.cz , tel. 607 202 127

Mobily

Na  oddělení je možné používat mobilní telefon. Při používání telefonů či tabletů ale nerušte ostatní pacienty a řiďte se pokyny ošetřujícího personálu. Signály mohou rušit některé zdravotnické přístroje.


Návštěvy na lůžkových odděleních

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.