Léčebná rehabilitace

Nemocnice následné péče Svatá Anna slouží pacientům, jejichž stav nevyžaduje pobyt přímo na standardních lůžkách akutní péče, ale přitom potřebují odborně doléčit či rehabilitovat, a vyžadují proto pravidelnou lékařskou, terapeutickou nebo ošetřovatelskou péči.

Pacienti k nám přicházejí buď z jiných zdravotnických zařízení a pokračují v již započaté léčbě, nebo z domácího prostředí na doporučení praktických lékařů či lékařů specialistů, když ambulatní péče není možná nebo dostatečná či selhává. Poskytovaná péče  je hrazena smluvními zdravotními pojišťovnami. 

Rehabilitace

Léčebnou rehabilitaci poskytuje nemocnice především:

  • Osobám po ortopedickém zákroku např. s umělým kyčelním či kolením kloubem, které se „s novou součástí těla“ potřebují naučit jistě pohybovat.
  • Osobám s neurologickým onemocněním např. po cévní mozkové příhodě či s komplikovanou cukrovkou s ochrnutím části těla, které potřebují hendikep minimalizovat.
  • Osobám po úrazech např. zlomeninách páteře a končetin včetně amputací, které potřebují buď jen rozpohybovat či uvolnit při léčbě nevyužívané resp. přetěžované svaly, nebo se naučit pohybovat s hendikepem.

Následnou péči s rehabilitací poskytujeme dále také

  • Osobám po chirurgických operacích nebo s chronickým onemocněním vyžadujícím rehabilitační péči, které již nevyžadují pobyt na akutním lůžku, ale ambulantní rehabilitace není možná nebo nevede ke zlepšení kvality života.
  • Osobám nesoběstačným, s nedostatečnou sebeobsluhou, poruchami výživy, s inkontinencí apod.
  • Osobám s chronickými kožními defekty nezvládnutelnými ambulantní péčí.

vodoléčba x - kopie

Nemocnice poskytuje rehabilitaci také v ambulantním režimu a to klientům Vojenské zdravotní pojišťovny - 201.

Jaké léčebné prostředky máme k dispozici? 

  


Tým / Kontakt

Vacová

Bc. Stanislava Vosecká
vedoucí fyzioterapeut

374 751 911 (spojovatelka)

stanislava.vosecka@svataanna.nemocnicepk.cz

  

Tým rehabilitace dále tvoří empatické a odborně zdatné fyzioterapeutky, ergoterapeutky a ošetřovatelky.  


Oddělení

Některé terapie a cvičení se provádějí přímo na lůžkových odděleních (tělocvičny, chodby, pokoje), ale podstatná část léčebné rehabilitace probíhá v suterénu a přízemí nemocnice, kde jé například vodoléčba, bazén, elektroléčba, lymfodrenáže aj. 

Plánek nemocnice

Svatá Anna (1)


Levitas

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům, kteří přispěli na nákup přístroje LEVITAS - systém pro cvičení v závěsu (používá se při onemocnění pohybového aparátu, kdy umožňuje provádět cvvičení v odlehčení, s odporem, při zavěšení celkovém nebo částečném). 

Více zde

IMG_3951


Akreditovano_SAK

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.