Nemocnice pomohly dovybavit ve válce zničenou nemocnici v Sýrii

20. 12. 2019

KRÁTKÁ INFORMACE, POMOC

Nemocnice v Domažlicích, Klatovech a Plané se zapojily do pomoci lidem v oblastech válečných konfliktů v Sýrii. V uplynulých dnech poskytly zhruba dvacítku vyřazených, ale přitom funkčních zdravotnických přístrojů regionální nemocnici Al Houda na předměstí Damašku, která byla v uplynulých letech poškozena a vyrabována teroristickými organizacemi.

Soukromá nemocnice je financována z charitativních programů a darů a pomáhá historicky sociálně slabým vrstvám obyvatel, kteří nemají možnost léčit se ve veřejných syrských nemocnicích.

V létě a na podzim se nemocnice opravovala stavebně a nyní se opět vybavuje přístroji. Zásilka z nemocnic Plzeňského kraje již odešla. Obsahovala mimo jiné světla na operační sály, operační stoly, defibrilátory, ultrazvuk (viz fotografie), polohovatelná lůžka a antidekubitní matrace. Technika je plně funkční, ale pro potřeby krajských nemocnic již morálně zastaralá a nenašlo se pro ni využití ani v dalších českých zdravotnických zařízeních, kam ji nemocnice povinně nabídly.