Nemocnice Svatá Anna rekonstruovala rehabilitaci včetně bazénu a prostor pro personál

4. 6. 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Nemocnici následné péče Svatá Anna se rekonstruovaly suterénní prostory rehabilitačního oddělení. Po zkušebním provozu se začaly v těchto dnech plně využívat. Za čtyři miliony korun se zlepšil nejen komfort pro pacienty, ale i zázemí pro samotný personál. Úpravy investoval Plzeňský kraj. 

„Rekonstrukce zahrnovala úplnou obnovu bazénu a bazénových technologií, jako je filtrace, ohřev vody nebo protiproud. Dále se kompletně zrenovovala tělocvična, prostory pro fyzikální terapie, jako je elektro- a magnetoléčba, šatny, toalety a také denní místnost pro zdravotníky,“ uvedla ředitelka nemocnice Dagmar Špédlová.

Důvodem úprav byla modernizace prostor s ohledem na příjemnější vzhled, větší soukromí pacientů ale i funkčně vhodnější rozložení pracovišť. Zároveň se odvlhčovaly zdi a podlahy a opravovaly některé inženýrské sítě. Nové členění terapeutických pracovišť nyní působí vzdušněji a příjemněji.

Hlavní rehabilitační prostory nemocnice využívá drtivá většina ze zhruba 650 ročně hospitalizovaných pacientů. Další rehabilitační prostory má nemocnice v přízemí, kde je umístěn nový cvičební přístroj Levitas, a tělocvičny pak i v každém dalším patře na lůžkových stanicích.

„Plzeňský kraj postupně modernizuje všechny své nemocnice. V loňském a letošním roce plánuje souhrnné stavební investice bezmála 150 milionů korun. Zkvalitňování zdravotní péče je trvale jednou z priorit vedení kraje," říká krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.  

Nemocnice Svatá Anna v Plané doléčuje zdravotní potíže ze všech oborů medicíny zejména léčebnou tělesnou výchovou. Zároveň poskytuje individuální ošetřovatelskou péči a popřípadě i sociální služby. 

Je určena zejména osobám po ortopedickém zákroku například s umělým kloubem, které se s novou součástí těla potřebují naučit jistě pohybovat, dále osobám s neurologickým onemocněním například po cévní mozkové příhodě nebo s komplikovanou cukrovkou s ochrnutím části těla, kdy je třeba minimalizovat hendikep. A v neposlední řadě osobám po vážných úrazech, jako jsou zlomeniny páteře, končetin včetně amputací, které potřebují buď jen rozpohybovat, nebo se naučit s hendikepem pohybovat.

Pacienty nejsou zdaleka jen obyvatelé Plánska a okresu Tachov. Odbornou péči zde hledají i lidé z přilehlých částí Karlovarského kraje a z Domažlicka a Plzeňska včetně krajské metropole. Motto nemocnice „pomáháme zpět do života“ má reálný základ. Pacienti a jejich rodiny oceňují klidnou lokaci mimo městskou zástavbu v krásné přírodě.

Nemocnice má 80 zdravotních lůžek a 20 sociálních. Pracuje v ní zhruba 65, zejména sester a fyzioterapeutů.


Zpět

Zápatí - další informace

Copyright ©2024 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.